SİNOPSİS

 

Aile büyüklerinin kararıyla kız kardeşini tuzağa düşüren Yusuf ve cinayeti işlen Ramazan, Yusuf’un islahevinden şartlı tahliyesiyle 4 yıl sonra tekrar bir araya gelir..

 

18 yaşından küçük olan Yusuf, ceza indirimi nedeniyle abisi Ramazan yerine polise teslim edilmiştir. İran yolu üzerindeki aile işletmesi tır parkı, vicdan azabı çekmekte ve geçmişte yaptıklarından pişmanlık duymakta olan Yusuf’un yeni hapishanesine dönüşür. Her hareketi ailesi tarafından izlenmektedir. Bir çocuğu katile dönüştürebilen, acımasız geleneksel ahlaki ve dini kurallar Yusuf'un etrafını sarmıştır.

 

Bir birlerinin kaderini yaşamak zorunda kalan iki kardeşin hayatına giren Yasemin, aile içinde bir sır olarak saklanan namus cinayetinin istemeden tanığı olur. Yusuf ve Ramazan geçmişleri ve vicdanlarıyla hesaplaşırken, Yasemin de, Yusuf gibi aile için artık tehlikeli birisidir.

 

Feature Film, 2018, 103 dk

Türkiye / Almanya / Bulgaristan

Dünya Prömiyeri: Karlovy Vary IFF 2018 - Official Selection Competition

 

Yönetmen:

Yapımcı:

Hikaye ve Senaryo:

Ortak Yapımcılar:

Sinematografi:

Müzik:
Sanat Yönetmeni:

Kurgu:

Kostüm Tasarımı:

Yurtseven Ses Tasarımı:

Ses:

Saç ve Makyaj:

Casting Direktörü:

Oyuncular:

Ömür Atay

Funda Ödemiş

Ömür Atay

Stefan Gieren, Borislav Chouchkov, Ömür Atay

A. Emre Tanyıldız

Erdem Helvacıoğlu, Victor Chouchkov

Emre Yurtseven, Meral Efe Yurtseven

Doruk Kaya, Amon Guilliard

Meral Efe Yurtseven

Eli Haligua, Fatih Rağbet, Blagomir Alexiev

Boris Trayanov

Çiğdem Uzundağ

Ezgi Baltaş

Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin, Gözde Mutluer, Cem Zeynel Kılıç, Ozan Çelik, Ebru Ojen Şahin, Yiğit Çakır, Nihal Koldaş, Mürtüz Yolcu, Cankat Aydos, Erol Afşin, Onur Dikmen, Enes İlçi

 

ATAY FILM - OFF FILM - FICTION 2.0 - CHOUCHKOV

BROTHERS ortak yapımı © Atay Film 2018

YÖNETMEN: ÖMÜR ATAY

 

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sinema eğitimine başlayan Ömür Atay, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında birçok kısa film çekti. 1998 yapımı kısa filmi “Necropolis” ile İfsak Kısa Film Yarışması’nda en iyi film ödülünün sahibi oldu. Kısa filmleri birçok ulusal ve uluslararası festivalde gösterildi. 2006’da beş hikayeden oluşan Anlat İstanbul adlı filmin “Kırmızı Başlıklı Kız” bölümünü yönetti.

Back to top

Back to top

DOWNLOAD PRESSKIT

Bizi takip edin!

İletişim

/

Yönetmen: Ömür Atay Yapımcı: Funda Ödemiş Hikaye ve Senaryo: Ömür Atay Ortak Yapımcılar: Stefan Gieren, Borislav Chouchkov, Ömür Atay Sinematografi: A. Emre Tanyıldız Müzik: Erdem Helvacıoğlu, Victor Chouchkov Sanat Yönetmeni: Emre Yurtseven, Meral Efe Yurtseven Kurgu: Doruk Kaya, Amon Guilliard Kostüm Tasarımı: Meral Efe Yurtseven Ses Tasarımı: Eli Haligua, Fatih Rağbet, Blagomir Alexiev Ses: Boris Trayanov Saç ve Makyaj: Çiğdem Uzundağ Casting Direktörü: Ezgi Baltaş Oyuncular: Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin, Gözde Mutluer, Cem Zeynel Kılıç, Ozan Çelik, Ebru Ojen Şahin, Yiğit Çakır, Nihal Koldaş, Mürtüz Yolcu, Cankat Aydos, Erol Afşin, Onur Dikmen, Enes İlçi